<strona główna>

 

Od 12 do 18 września 2012 r. po raz kolejny uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krokowej uczestniczyli w programie polsko-niemieckiej wymiany młodzieży z partnerską szkołą Realschule Plus w Schweich (Niemcy). Dwudziestu jeden niemieckich uczniów spędziło niezapomniany tydzień u rodzin swoich polskich kolegów i koleżanek.

Pierwszego dnia po przyjeździe uczniowie i nauczyciele ze Schweich zostali powitani w Sali Balowej Zamku w Krokowej przez władze samorządowe, dyrekcję szkoły oraz nauczycieli języka niemieckiego. W ciągu kolejnych dni młodzież odwiedziła Wejherowo, obóz koncentracyjny i Państwowe Muzeum Stutthof w Sztutowie, Gdańsk oraz ruchome wydmy w Łebie. 18 września uczniowie wraz z opiekunami udali się na spacer brzegiem morza, który tradycyjnie był ostatnim punktem programu przed pożegnalnym posiłkiem w stołówce szkolnej.

Niemieckim uczniom trudno przyszło pożegnać się z Krokową i z gościnnością polskich rodzin. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie, które zaplanowane jest na maj 2013 r.

.