<strona gwna>

Sukcesy krokowskiej podstawwki w Unihokeja

W ubiegym tygodniu nasi uczniowie rywalizowali w Igrzyskach Modziey Szkolnej w Unihokeja. W zawodach powiatowych rywalizoway najpierw dziewczta rocznika 2005 i modsze, a nastpnego dnia chopcy w tym samym roczniku. Rozgrywki odbyway si na hali sportowej Szkoy Podstawowej w Starzynie. Wrd dziewczt rywalizowao 5 zespow, a ostatecznie nasze zawodniczki zajy 2 miejsce ustpujc jedynie gospodarzom zawodw. Nasza druyna zoona bya z zawodniczek rocznika modszego tj. 2006 dlatego miejsce na podium naley odbiera pozytywnie.

Rozgrywki chopcw przeprowadzone zostay z podziaem na dwie grupy. Nasz zesp po wygraniu wysoko obu spotka w grupie awansowa do finau, w ktrym zmierzy si z zespoem z arnowca. Mimo duej przewagi i stwarzaniu wielu dogodnych sytuacji, w tym podyktowania trzech rzutw karnych dla naszego zespou, wynik kocowy to jedynie 2:1 na nasz korzy. Ju nastpnego dnia krokowska podstawwka reprezentowaa powiat na pfinale Wojewdzkich Igrzysk Modziey Szkolnej w Rumi. Spisali si tam wymienicie zajmujc drugie miejsce, ulegajc jedynie gospodarzom imprezy. Po emocjonujcych pojedynkach oraz serii rzutw karnych decydujcych o kolejnoci kocowej, powtrzyli sukces z ubiegego roku. Wynik jest tym cenniejszy, e nasi zawodnicy graj w unihokej okazjonalnie, jedynie na lekcjach w-f, a przyszo im si mierzy z zespoami ligowymi.

Dzikuj wszystkim uczniom Naszej Szkoy, ktrzy uczestniczyli w sportowej rywalizacji, rodzicom za zgod na udzia ich dzieci, organizatorom za wietn imprez. Za udzia w zawodach przyznawane s punkty do rankingu na Najlepszego Sportowca Szkoy oraz Najbardziej Usportowion Klas.

Ze sportowym pozdrowieniem, Adam Centkowski