<strona główna>

99 Rocznica odzyskania Niepodległości

 

11 listopada cała Polska uroczyście obchodziła 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Obchody święta w Szkole Podstawowej im. Kadm. Włodzimierza Steyera z oddziałami gimnazjalnymi tradycyjnie rozpoczął zorganizowany przez dzieci i młodzież apel pod tytułem ” Pamiętamy ”. Pieśni, wiersze patriotyczne oraz towarzyszące odzyskaniu przez Polskę niepodległości wydarzenia, zostały przez dzieci i młodzież przedstawione profesjonalnie, na bardzo wysokim poziomie.

Kolejnym elementem uroczystości był biwak harcerski, zorganizowany w naszej szkole.
Zuchy i harcerze poznawali  fragmenty historii Polski, śpiewali pieśni patriotyczne i świetnie się bawili, dzięki atrakcjom przygotowanym przez organizatorów.

W kolejnym dniu reprezentacja szkoły wzięła udział w uroczystościach patriotyczno – religijnych. Pełniła wartę pod tablicą „ Ku czci pomordowanych w Piaśnicy”, złożyła kwiaty, zapaliła znicze, wysłuchała przemówienia okolicznościowego Wójta Gminy Krokowa oraz wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Z okazji urodzin niepodległej Polski w kościele przedstawiła program słowno – muzyczny „ Pamiętamy”.

BMK