<strona główna>

Pola Nadziei. Tu rozkwita dobro.

Pola Nadziei to program stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer w Wielkiej Brytanii. To ogólnoświatowa i ogólnopolska akcja edukacyjno-charytatywna na rzecz hospicjów. Co roku w październiku w wielu miejscach na świecie tysiące ludzi bierze udział w programie Pola Nadziei sadząc cebulki żonkili.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce i na świecie, związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, wiele szkół odwołało swój udział w tym przedsięwzięciu. My- wolontariusze naszej szkoły, co prawda w bardzo okrojonym składzie zdecydowaliśmy się wziąć udział w tegorocznej akcji. W wyznaczonym miejscu z tabliczką Pola Nadziei  posadziliśmy symbolicznie kilkadziesiąt cebulek tych pięknych, wiosennych kwiatów. Nadal chcemy mieć swoją cegiełkę w rozbudowie i utrzymaniu Puckiego Hospicjum im. Ojca Pio. Z nadejściem wiosny wyjdziemy na ulice aby wręczać żonkile osobom wspierającym hospicjum.

Niech siła żonkili daje wszystkim nadzieję na kolejną wiosnę, a kwiaty które rozkwitną będą przypominać nam o ludziach cierpiących i o potrzebie wspierania ich w czasie choroby.

M. S.