<strona główna>

Jasełka i wigilie klasowe

Dnia 19 grudnia 2014 roku tradycyjnie odbyły się w gimnazjum uroczystości związane  z przygotowaniem do świąt.  Społeczność szkolna obejrzała wspaniałe i profesjonalnie przygotowane widowisko o Bożym Narodzeniu pt. „ Ocalmy miłość…”. Warto wspomnieć, że za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu, a pierwsze jasełka odbyły się w 1223 roku we włoskiej miejscowości Greccio. Podczas oficjalnej uroczystości pani dyrektor Maria Wiśniewska odczytała życzenia świąteczne, które adresowane były do całej szkolnej społeczności.

Po przedstawieniu uczniowie wraz z opiekunami udali się do sal, gdzie wspólnie śpiewali kolędy, dzielili się opłatkiem. W klasach dzięki znacznemu zaangażowaniu rodziców i młodzieży przygotowane zostały wigilie klasowe, na których nie zabrakło tradycyjnych świątecznych potraw, a gimnazjaliści obdarowywali się upominkami.

Profesjonalnie opracowany piękny program słowno – muzyczny zostanie przedstawiony w Domu Pomocy Społecznej w Lubkowie. Nad całością przygotowań czuwały panie: Barbara Czaja, Katarzyna Dettlaff, Maria Styn i Katarzyna Zaczek.