<strona główna>

21.10.2011r.

Dzień Papieski.

Młodzież z naszego gimnazjum oddała szacunek i hołd Janowi Pawłowi II, który 16 października 1978 roku został papieżem. Deklaracje uczniów mówiące o tym, że dla wielu z nich Patron szkoły jest wielkim autorytetem nie okazały się pustymi słowami. Gimnazjaliści pod opieką Pań: Katarzyny Dettlaff i Władysławy Jarmulewskiej bardzo sumiennie przygotowali się do uroczystości.

Pierwszym punktem programu był Konkurs Wiedzy o Patronie Janie Pawle II zorganizowany dla uczniów klas pierwszych. Wytypowani przedstawiciele odpowiadali na pytania dotyczące życia Karola Wojtyły oraz całego pontyfikatu Ojca Świętego. Podczas wspaniałej rywalizacji najmłodsi gimnazjaliści wykazali się ogromną wiedzą. Zwyciężyła klasa I d, drugie miejsce zajęła klasa 1a, a trzecie klasa 1c. Komisja sędziowska bardzo wysoko oceniła wiadomości młodzieży i pogratulowała wszystkim drużynom.

Po konkursie społeczność szkolna udała się do kościoła na Mszę Świętą, którą odprawiał ksiądz Dariusz Szczeciński. Msza w intencji Ojca Świętego w czasie, której dziękowano za Jego beatyfikację przebiegała w ciszy i skupieniu. Po nabożeństwie wszyscy odśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II, a delegacje z poszczególnych klas zapaliły znicze na Barce.

Kolejnym punktem programu była akademia, podczas której gimnazjaliści przybliżyli postać wielkiego Polaka. Słowa Jana Pawła II, kierowane do młodzieży wzbogacone zostały o piękne utwory skomponowane przez Pana Szymona Kamińskiego. O elegancką dekorację zadbała młodzież pod opieką Pani Marii Schmidt.