<Powrót BIBLIOTEKA>

Z życia biblioteki: 

 

Wrzesień upływał na: opracowywaniu, wydawaniu, domawianiu  i rozliczaniu podręczników, ćwiczeń oraz innych materiałów dydaktycznych zakupionych z dotacji celowej.

 

W wyniku współpracy biblioteki szkolnej z Gminną Biblioteką Publiczną w Krokowej, w tym miesiącu odbyło się również  spotkanie młodzieży  z "lokalnymi nieprzeciętnymi". Szczegóły na temat jego przebiegu zamieszczone zostały w aktualnościach wrześniowych

Październik

W tym miesiącu zorganizowane zostało spotkanie autorskie z panią Grażyną Bąkiewicz i nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem : Lokalni Nieprzeciętni.
Pierwszą lokatę zdobyła w nim uczennica klasy 7a, Paulina Minga.

Listopad

Z prac październikowego konkursu fotograficznego, które wpłynęły do biblioteki, wykonana została na holu szkoły wystawa pt. „ Jesienne spotkania z książką”. Jej głównym celem była promocja czytelnictwa.

Święto Odzyskania Niepodległości zasygnalizowane zostało przez bibliotekę szkolną wykonaniem gazetki ściennej, bogatej w treści patriotyczne oraz przygotowaniem wewnątrz lokalu bibliotecznego „Wystawy Książek Historycznych”, znajdujących się w szkolnej skarbnicy wiedzy.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, przypadający 20 listopada, został zaakcentowany przez bibliotekę przygotowaniem ekspozycji sylwetek Janusza Korczaka i Ireny Sendlerowej – prekursorów walki o te prawa.

Listopad / Grudzień

Na przełomie tych dwóch miesięcy zakupiono do biblioteki 288 nowych lektur i 21 książek beletrystycznych do czytania dla przyjemności. Konsekwencją tego faktu było opracowanie ich na początku grudnia w celu udostępnienia czytelnikom.

Grudzień

10 grudnia odbyła się w bibliotece MIKOŁAJOWA ZGADUJ – ZGADULA, na którą zaproszeni zostali najlepsi czytelnicy klas drugich i trzecich.

12 grudnia, z inicjatywy biblioteki, pojawiła się na holu szkoły gazetka informująca o życiu i twórczości kolejnej polskiej NOBLISTKI, Olgi Tokarczuk.

16 grudnia została przygotowana w bibliotece „Wystawa Kartek Świątecznych”, opatrzona informacjami n/t historii zwyczaju przesyłania życzeń bożonarodzeniowych.

Pod koniec tego miesiąca dokonano semestralnych i całorocznych rozliczeń ewidencyjno-finansowych.

Styczeń

W tym miesiącu odbyła się w bibliotece uroczystość Pasowania na Czytelników uczniów klas pierwszych połączona z samodzielnym wypożyczaniem książek.