<strona główna>

VII RAJD PO DROGACH I BEZDROŻACH GMINY KROKOWA

Pierwszy dzień VII RAJDU PO DROGACH I BEZDROŻACH GMINY KROKOWA, w którym udział bierze młodzież z Pucka, Żarnowca, Wierzchucina, Choczewa i Krokowej, już za nami. Wiele atrakcji podczas piątkowego popołudnia i wieczoru przygotowali dla nas przesympatyczni strażacy z OSP Białogóra i członkowie Stowarzyszenia „Babnica”. Oprócz wspaniałej zabawy mieliśmy okazję przypomnieć sobie zasady udzielania pomocy przedmedycznej i zwiedzić „Izbę Historii” znajdującą się w Białogórze. Dzień zakończyliśmy smaczną pizzą.

 

 

VII RAJD PO DROGACH I BEZDROŻACH GMINY KROKOWA - DZIEŃ DRUGI

Trasa podczas drugiego dnia VII Rajdu „Po drogach i bezdrożach Gminy Krokowa” wiodła urokliwą, białogórską plażą, przez nadmorskie lasy, a także przez Wydmę Lubiatowską pełną odbijającego się w piasku słońca.

Ruszyliśmy żwawo, choć jak to zwykle bywa, uformowała się tzw. czołówka, grupa pościgowa i ci spokojnie spacerujący. Organizatorzy przyjmują, że jest to normalna sytuacja i każdy piechur znajdzie na rajdzie swoje miejsce i tempo. Po drodze wykonywaliśmy różne punktowane zadania, które pozwoliły wyłonić najlepszy patrol podczas tegorocznego rajdu. Po ponad trzygodzinnej wędrówce dotarliśmy do Chabaziówki, kompleksu rekreacyjnego Nadleśnictwa Choczewo. Tam, po rozpaleniu ogniska, każdy mógł odpocząć i upiec sobie smaczną kiełbaskę. Autobusem wróciliśmy do Białogóry. W tamtejszej Świetlicy Wiejskiej, która była dla nas bazą noclegową, odbył się apel kończący naszą przygodę. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy rajdu wrócili zadowoleni i z pięknymi wspomnieniami.

Więcej na